Täna on: kolmapäev, 05.10.2022, kell on 04:45
Ajutiselt on sisselogimine peatatud
Anekdoodid
   
Lisa uus nali Parimad Värskeimad Kõik anekdoodid Märksõnad
Leht: 1  

Ameerika investeerimispankur oli Mehhikos ühe väikese mereäärse küla sadamasillal, kui väike paat ühe kalamehega randus. Paadis oli mitu suurt kollast uimast tuunikala. Ameeriklane kiitis mehhiklase kalade kvaliteeti ja päris, kui kaua nende püüdmine aega võttis. Mehhiklane vastas:
"Kõigest natuke aega."
Ameeriklane küsis siis, et miks ta ei jäänud merele kauemaks ega püüdnud rohkem kala?
Mehhiklane vastas, et ta sai juba piisavalt kala, et rahuldada oma pere esmaseid vajadusi. Ameeriklane päris edasi:
"Aga mida sa teed ülejäänud päeva jooksul??
Mehhiklasest kalamees vastas:
"Ma tõusen hommikul hilja, kalastan natuke, mängin oma lastega, jutustan oma naise Mariaga, jalutan õhtuti külasse, kus ma rüüpan veini ja mängin oma sõpradega kitarri. Mul on tihe ja kiire elu."
Ameeriklane irvitas:
"Ma olen lõpetanud Harvardis ärijuhtimise eriala, ma saaksin sind aidata. Sa peaksid kulutama rohkem aega kalastamisele ja sissetuleku eest ostma suurema paadi. Suuremast paadist saadud sissetuleku eest saaksid sa osta mitu paati. Lõpuks on sul terve kalapaatide laevastik. Selle asemel, et müüa oma saak vahendajale, müüksid sa selle otse töötlejale, lõpuks avad juba oma konservitehase. Sinu kontrolli all oleks nii hankimine, töötlemine kui ka müük. Sa peaksid lahkuma sellest väikesest mereäärsest külakesest ja kolima Mexico City-sse, siis Los Angeles-i ja lõpuks New Yorki, kust sa siis juhid oma suurt ettevõtet."
Mehhiko kalamees küsis:
"Aga kui kaua see kõik aega võtab?"
Sellele vastas ameeriklane:
"15 - 20 aastat."
"Ja mis siis edasi saab?"
küsis mehhiklane. Ameeriklane naeris ja ütles:
"See on selle loo parim osa. Kui aeg on küps, müüksid sa oma ettevõtte aktsiad ära ning saaksid väga rikkaks, sa teeniksid miljoneid!"
"Millioneid ... ja mis edasi saab?"
Ameeriklane ütles:
"Siis jääksid sa pensionile. Koliksid väikesesse mereäärsesse külakesse, kus sa ärkaksid hommikuti hilja, kalastaksid natuke, mängiksid oma lastega, jutustaksid oma naisega, jalutaksid õhtuti külasse, kus sa võiksid rüübata veini ja mängida sõpradega kitarri."
ameerika, mehhiko, pank
Lisas: Gotti @ 2008-07-14 18:00:00 Hinne: 3.0000


On kolmekorruseline maja, kus esimesel korrusel elab neegrite perekond, teisel mehhiklaste perekond ja kolmandal korrusel valgete perekond. Päeval kell 12 ründab maja tornaado. Milline perekond jääb ellu?
"Valgete perekond, sest lapsed on koolis ja vanemad tööl."
mehhiko, pere, laps
Lisas: Gotti @ 2008-07-14 18:29:23 Hinne: 4.0000


Toimub rahvusvaheline õlletootjate kongress. Pärast pingelist tööpäeva kohtuvad suurimate õlletehaste direktorid baaris.
Budweiseri direktor hüüab kelnerile üle saali: "Tooge mulle kõigi ameeriklaste lemmikjooki, kõigi januste unistust, kogu päeva kestel igal hetkel tarbitavat, jooki, mis on selge nagu lapsepisar - Bud Light´i!" Tuuaksegi, istub ja joob andunud ilmel.
Corona direktor köhatab hääle puhtaks ja hüüab: "Andke mulle kogu Mehhiko uhkust, tsiviliseeritud inimkonna iidset jooki, aromaatset, vaimustavat, merevaigulist Coronat!" Tuuakse.
Guinessi direktor tellib klaasikese Coca Colat jääga ning joob rahulolevalt külma joogikest. Kõik on hämmingus. Corona direktor küsib: "Miks sa Guinessi ei tellinud?"
"Solidaarsusest," vastab Guinessi direktor, "keegi õlut ju ei joo, kuidas siis minagi seda teen?"
direktor, mehhiko, õlletehas
Lisas: Gotti @ 2008-07-15 16:43:50 Hinne: 5.0000


Kui Pancho - Mehhiko talupoegade liikumise juht XX sajandi algul - paiknes oma vägedega riigi põhjarajoonides, lasi ta trükkida kahekümnepeesolisi paberrahasid. Neid vorbiti valmis nii ohtrasti, et raha enam ei loetud, vaid ainult kaaluti.
Ühel päeval tuli Pancho peakorterisse ilus noor indiaanlanna ja ütles:
"Mu kindral, te lasite minu mehe hukata ja jätsite mind viie lapsega leseks. Kas see on siis kellegi mood rahvarevolutsiooni teha?"
Pancho ütles adjutandile:
"Kaaluge talle viis kilo raha!"
Raha seoti traadiga kimpu ja naine tassis selle koju. Järsku astus ette üks leitnant, lõi käe kõrva äärde ja ütles:
"Mu kindral, tema meest ei ole maha lastud. Ta oli purjus. Me panime ta ainult kartserisse."
Pancho vaatas ikka veel noorikule järele ja käsutas:
"Minge laske ta maha! Me ei või ju seda vaest leske petta."
mehhiko, indiaanlanna, mees
Lisas: Gotti @ 2008-09-19 19:28:15 Hinne: 5.0000

Leht: 1