T�na on: teisipäev, 25.06.2024, kell on 22:28
Ajutiselt on sisselogimine peatatud
Anekdoodid
   
Lisa uus nali Parimad Värskeimad Kõik anekdoodid Märksõnad
Leht: 1  

Archimedes, Newton ja Pascal mängivad peitust. Archimedes peab lugema. Pascal jookseb kiiresti peitu, aga Newton läheb natuke eemale, tuleb siis tagasi, tõmbab kriidiga maha meetripikkuste servadega kasti ja seisab sinna sisse.
Archimedes lõpetab lugemise, pöörab ringi ja näeb Newtonit.
"Ahhaa! Newton!" ütleb ta.
Newton naeratab ja ütleb:
"Ei, see on Newton ruutmeetri peal, ehk Pascal!"
Archimedes, Newton, Pascal, peitus, mäng, füüsika
Lisas: Carl16 @ 2007-01-10 03:07:19 Hinne: 3.5714


Füüsika-, matemaatika- ja ehitustudengeile anti igale ühele $150 ja öeldi, et nad peavad täpselt kindlaks tegema, kui kõrge on mingi hotell.Kõik kolm jooksid kohe minema, hingega asja küljes. Füüsikaüliõpilane ostis mõned stopperid, hulga kummipalle, taskuarvuti ja kutsus kokku mõned sõbrad. Ta pani ühe neist katusele, ülejäänud alla pealtvaatajaid eemale hoidma, laskis ülalt palle alla loopida, mõõtis palli kukkumiseks kulunud aega ja arvutas hotelli kõrguse.
Matemaatikaüliõpilane ootas kuni päike hakkas loojuma, otsis siis välja malli, mõõdulindi, mõõtis varju pikkuse ja langemisnurga ning kasutades trigonomeetriat leidis ehitise kõrguse.
Kui need kaks tudengit järgmisel päeval tulevase inseneriga kokku said, oli tollel hirmus pohmelus. Kui siis matemaatik ja füüsik küsisid, kuidas tema hotelli kõrguse leidis, vastas ta:
"Läksin hotelli administraatori juurde, andsin talle 10 dollarit ja küsisin, kui kõrge hotell on ning läksin siis baari 'happy hour'ks."
füüsika, õpilane, õppejõud
Lisas: Gotti @ 2008-07-14 19:50:43 Hinne: 2.0000


Olnud kord füüsika-keemiateaduskonnal vaja mingit kallist katsevarustust ja läinud teaduskonna dekaan ülikooli haldusprorektori käest selleks raha nuiama.
"Kuulge," ei saanud prorektor aru, "milleks teile niipalju raha? Võtke matemaatikutest eeskuju - need ostavad ainult paberit, pliiatseid ja paberikorve. Või siis näiteks filosoofid - need ostavad ainult paberit ja pliiatseid."
füüsika, keemia, dekaan
Lisas: Gotti @ 2008-07-19 17:48:54 Hinne: 5.0000

Leht: 1